فیلتر توسط
فیلتر توسط
برند
قیمت
  • 1 ریال - 105,000,000 ریال

رنگ
فیلتر هپا
پیش فیلتر
کربن اکتیو
یونیزاسیون
رطوبت ساز

تصفیه هوا

فیلتر توسط
نمایش 1 تا 11 از 11 مورد

با توجه به آلودگی های فزاینده زیست محیطی در دنیا، یکی از معضلات جدیدی که چند سالی است دامن گیر شهر های بزرگ شده است، آلودگی هوا میباشد. همچنین پدیده نوظهور گرد و خاک و ریز گردها کیفیت هوای شهرهای کوچک و بزرگ را تحت تاثیر قرار داده و لزوم استفاده از دستگاه های تصفیه و ضد عفونی کننده هوا بیش از پیش احساس می‌شود.

دستگاه های تصفیه هوا برای افراد دارای بیماری های خطرناک تنفسی از جمله ملزومات بوده و این روزه بدلیل کیفیت بسیار پایین هوا در شهرهایی مانند تهران، تبریز، اهواز، اصفهان و ... این دستگاه برای بسیاری از خانه ها، ادارات و ... توصیه می‌شود.

دستگاه تصفیه کننده هوا معمولا از چندین فیلتر تشکیل شده است و بوسیله گذر هوا (مکش و دهش) از این فیلتر ها کیفیت هوا را بهبود داده و بسیاری از ناخالصی های آن را تصفیه می‌نماید. با توجه به این تعریف دو عامل اصلی و مهم در انتخاب تصفیه هوای مناسب نقش اساسی دارند، مورد اول فیلتر های دستگاه بوده که با توجه به نوع آلودگی و میزان آن باید انتخاب درستی در این زمینه صورت گیرد. مورد دوم حجم هوادهی بوده که با توجه به متراژ محیط تعیین میشود. میزان هوادهی باید عموما به نحوی انتخاب شود که بتواند حجم هوای یک فضای بسته را در کمتر از نیم ساعت بظور کامل از فیلتر عبور دهد. به‌طور مثال ما برای یک فضای 40 متری با ارتفاع سقف 3 با در نظر میزان تردد پایین و بسته بوده پنجره ها چیزی در حدود 300 متر مکعب در ساعت هوادهی نیاز داریم.

امکانات دیگری که بر روی دستگاه های تصفیه هوا ممکن است نصب شده و کیفیت هوای بالاتری را ارائه دهند مواردی نظیر یونیزاسیون (آزاد سازی یون منفی در هوا)، بخور سرد و یا رطوبت ساز ها می‌باشند.

در ادامه مهمترین فیلتر هایی که در فرایند تصفیه هوا مورد استفاده قرار میگیرند را مورد بررسی اجمالی قرار میدهیم.

1- پیش فیلتر یا فیلتر های اولیه : این فیلتر ها معمولا از جنس توری های پلاستیکی یا پارچه ای بوده و ذرات نسبتا درشت موجود در هوا را به خود جذب مینمایند. یکی از ویژگی های معمول فیلتر اولیه، قابل شستشو بوده آن می‌باشد و در بسیاری از موارد این فیلتر با در دستگاه ادغام می‌شود.

2- فیلتر هپا : فیلتر های هپا HEPA از فشرده سازی الیاف فایبرگلاس، پوشال و حصیر تولید شده که قطر این الیاف با توجه به کاربردشان از 0.5 تا 2 میکرون متفاوت است. فیلتر هپا (HEPA) که مخفف عبارت High Efficiency Particulate Air (حذف ذرات معلق هوا با کارایی بالا) است، دارای منافذ ریزی درون خود بوده که با عبود هوا، اجازه گذر ذرات معلق بزرگ‌تر از 0.3 میکرون را نمی‌دهد. این ذرات شامل آلاینده های هوا و گرد و غبار می‌شوند. هر چه میزان هوادهی دستگاه بیشتر باشد، شما به سطح بزرگتری از فیلتر هپا نیاز دارید. یکی از نکات فیلتر هپا، معیار رده بندی آن بوده که بر اساس آن، درصد فیلتراسیون ذرات با قطر 0.3 میکرون به بالا مشخص می‌شوند.

نوع H10 H11 H12 H13 H14
درصد فیلتراسیون 85 95 99.5 99.95 99.995

3- فیلتر کربن اکتیو : فیلتر کربن فعال Carbon Active جهت از بین بردن آلاینده های شیمیایی، گازها و انواع بوهای محیط نظیر بوی سیگار، بوی مواد شیمیایی مانند فرمالئید ها و بنزن و بوی حیوانات خانگی بکار برده می‌شود. از دیگر کاربرد های فیلتر کربن اکتیو در دستگاه‌های تصفیه آب بوده که می تواند انواع آلاینده های شیمیایی، رنگ و طعم بد آب و سموم شیمیایی موجود در آب را تصفیه کند.

دستگاه های تصفیه هوای دارای فیلتر هپا بهمراه کربن اکتیو میتوانند تا 99 درصد آلودگی های موجود در هوا را از بین ببرند.

از امکانات دیگری که سهولت استفاده و راحتی کاربر را بهمراه دارند میتوان به نشانگر میزان آلودگی در محیط، آلارم تعویض فیلتر ها و فن کم صدا اشاره نمود. 

جهت خرید دستگاه تصفیه کننده هوا جهت محیط های مسکونی، فروشگاه، عمومی، صنعتی، درمانی و ... می توانید محصولات موجود در این قسمت از کاتالوگ فروشگاه آنلاین اِچ وَک مشاهده نموده و بررسی نمایید.

جهت انتخاب مناسب ترین دستگاه تصفیه هوا Air purifier قبل از خرید با مشاوران ما در فروشگاه آنلاین اِچ وَک تماس بگیرید.

ادامه مطلبنمایش کمتر

تماس با ما در واتساپ

تماس با ما در تلگرام

ارسال پیام کوتاه به ما

تماس با ما

پیشخوان هدر چپ موبایل

منو