پرشر سوئیچ

فیلتر توسط
نمایش 1 تا 20 از 39 مورد

قیمت و بررسی انواع پرشر سوئیچ

پرشر سوئیچ ها نوعی کلید کنترل فشار هستند که با ارسال سیگنال الکتریکی در زمان رسیدن فشار به میزان مورد نظر، عملکرد قطع و وصل جریان را انجام می‌دهند. پرشر سوئیچ می‌تواند جریان را در جهت افزایش فشار یا کاهش آن، قطع و وصل نماید. سوئیچ قطع فشار نام دیگر این قطعه بوده که بیشترین استفاده آن در صنایعی است که با سیالات مایع و گازی تحت فشار سروکار دارند.

پرشر سوئیچ ها از نظر سیال می‌توانند برای هوا، آب، گاز و بخار استفاده شوند.

انواع مکانیزم کاری در پرشر سوئیچ های قطع و وصلی شامل نمونه‌های الکترومکانیکی و سالید استیت می‌شوند.

انواع سنسور تشخیص فشار در پرشر سوئیچ ها شامل دیافراگمی یا کپسولی، بیلوز، بردونی، پیستونی و تفاضلی یا دیفرانسیلی می‌شوند.

ویژگی‌های تأثیرگذار بر انتخاب پرشر سوئیچ

مهم‌ترین ویژگی در انتخاب پرشر سوئیچ مناسب، در نظر گرفتن دامنه کاری و میزان حساسیت و دقت اندازه گیری آن است. یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب این قطعه آگاهی از سیال در حال جریان و شرایط محیطی آن است. سیال مورد استفاده می‌تواند هوا، آب، گازهای فریونی و قابل اشتعال یا بخار باشد. همچنین شرایط محیطی علاوه بر دامنه فشار کاری می‌تواند دمای محیط کاری و شرایط تنش محیطی را شامل شود.

مکانیزم عملکرد پرشر سوئیچ می‌تواند در انتخاب آن تاثیر مهمی داشته باشه، پرشر سوئیچ حد پایین و بالا یا پرشر سوئیچ های تفاضلی عملکردهای متفاوتی ارائه می‌دهند.

کاربردهای پرشر سوئیچ:

پرشر سوئیچ ها می‌توانند در کاربری‌های مختلف مورد استفاده گردند. پرشر سوئیچ آب در نصب و راه‌اندازی پمپ‌های افزایش فشار آب خانگی و صنعتی کاربرد دارند و فرمان قطع و وصل پمپ را در محدوده فشار ست شده انجام می‌دهند. مفهوم دیفرنشیال در پرشر آب به حد بالا و پایین قطع و وصل فشار در عدد ست شده گفته می‌شود.

پرشر سوئیچ گاز و هوا در تجهیزات تهویه مطبوع مانند کمپرسورها و مشعل‌های گازی کاربرد داشته و می‌توانند برای جلوگیری از آسیب به سیستم، در حد بالا و پایین تعیین شده عملکرد قطع و وصلی را انجام دهند.

قیمت انواع پرشر سوئیچ هوا، گاز و آب

قیمت پرشر سوئیچ یکی از نکات مهم و کلیدی در انتخاب و خرید این کالا می‌باشد. یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیر گذار در قیمت خرید این محصول، برند آن می‌باشد. برندهایی نظیر دانگز Dungs و کروم شرودر در پرشر های هوا و گاز و دانفوس و کوئلبو در پرشر های آب دارای بالاترین قیمت در بازار هستند. سایر برندهای چینی و ایرانی در رده‌های بعدی قیمتی قرار می‌گیرند.

سوئیچ های کمیاب و کم مصرف معمولاً به دلیل موجودی محدود قیمت بالاتری داشته و پرشر سوئیچ های پرمصرف قیمت پایین‌تری را دارند. همچنین دیجیتال یا مکانیکی بودن عملکرد، نوع سنسورها و داشتن نمایشگر و به طور کلی تکنولوژی‌های نوین بکار رفته در یک پرشر سوئیچ می‌تواند قیمت خرید آنرا بالا ببرد.

پیش از خرید پرشر سوئیچ باید بدانید.

پیش از انجام خرید، آگاهی از جنبه‌های مختلف محصول می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های شما تأثیر داشته باشد:

  • سیال مورد استفاده در سیستم
  • دامنه فشار و نقطه قابل تنظیم
  • نحوه اتصال
  • سایز اتصال
  • عملکرد
  • محیطی که در آن استفاده می‌شود

خرید پرشر سوئیچ از فروشگاه آنلاین تاسیسات اِچ‌وَک:

اطمینان از اینکه خرید شما از یک فروشگاه یا نمایندگی مجاز و معتبر انجام می‌شود، اهمیت زیادی دارد. این مورد به ویژه در خدمات پس از فروش و اعتبار گارانتی محصول مهم می‌باشد. فروشگاه اچ وک علاوه بر تضمین اصالت و سلامت فیزیکی کالا و 7 روز ضمانت بازگشت کالا برای همه محصولات، گارانتی شرکتی بلند مدت نیز در برخی از برند های پرشر سوئیچ ارائه می‌دهد.

ادامه مطلبنمایش کمتر

تماس با ما در واتساپ

تماس با ما در تلگرام

ارسال پیام کوتاه به ما

تماس با ما

پیشخوان هدر چپ موبایل

منو