فیلتر تصفیه استخر

فیلتر توسط
188,000,000 ریال
فیلتر شنی همراه با شیر شش حالته از بالا نازل داخلی دو مرحله‌ای (30 درصد فیلتراسیون بهتر) بدنه پلاستیک فشرده (HDPE) دبی آبدهی 19.5 مترمکعب در ساعت دمای کارکرد 10 الی 50 درجه سانتیگراد حداکثر فشار کاری 4.0 بار اتصال...
119,000,000 ریال
فیلتر شنی همراه با شیر شش حالته از بالا نازل داخلی دو مرحله‌ای (30 درصد فیلتراسیون بهتر) بدنه پلاستیک فشرده (HDPE) دبی آبدهی 10 مترمکعب در ساعت دمای کارکرد 10 الی 50 درجه سانتیگراد حداکثر فشار کاری 4.0 بار اتصال...
116,000,000 ریال
فیلتر شنی همراه با شیر شش حالته از بالا نازل داخلی دو مرحله‌ای (30 درصد فیلتراسیون بهتر) بدنه پلاستیک فشرده (HDPE) دبی آبدهی 8 مترمکعب در ساعت دمای کارکرد 10 الی 50 درجه سانتیگراد حداکثر فشار کاری 4.0 بار اتصال ورودی...
نمایش 1 تا 20 از 126 مورد


نقد و بررسی تخصصی انواع فیلتر تصفیه استخر

به‌طور کلی میتوان اجزای موتورخانه استخر را به سه بخش تصفیه، گندزدایی و گرمایش تقسیم بندی نمود. بخش تصفیه استخر از فیلتر استخری همراه با پمپ متناسب تشکیل شده است. وظیفه اصلی این بخش حذف آلودگی های فیزیکی آب است. منظور از آلودگی های فیزیکی در آب استخر و جکوزی مواردی نظیر مو، چربی، گرد و خاک، ذرات معلق و موارد مشابه بوده که باعث ایجاد آلودگی، کدر شدن و پایین آمدن کیفیت آب می‌شوند.

مواردی نظیر جلبک، میکروارگانیزم ها و آلودگی های میکروبی و شیمیایی را نمی توان از طریق فیلتر شنی رفع نمود، بلکه این موارد نیازمند اضافه کردن مواد دیگری به آب بوده که در بخش بهبود کیفیت آب(گندزدایی) مطرح می گردند.

فیلتر های تصفیه استخر را میتوان در سه نوع فیلتر شنی، فیلتر کارتریجی و فیلتر دیاتومه دسته بندی نمود. هر سه این موارد با گذر آب از متریال داخلی، فیلتراسیون آب استخر یا جکوزی را انجام می‌دهند. در هر سه مورد متریال تصفیه مادام العمر نبوده و باید طی مدت زمان مشخص و با انجام بازرسی دوره‌ای تمیز و سپس تعویض گردد. تفاوت این مدلها را میتوان در طول عمر فیلتر و متریال داخلی، کیفیت آب خروجی، هزینه خرید اولیه و هزینه نگهداری و قطعات بررسی نمود.


فیلتر شنی تصفیه استخر

فیلتر شنی استخر مناسب برای فیلتراسیون و ایجاد آب با کیفیت بالا و ذلال در سیستم تصفیه استخر های خصوصی و عمومی، جکوزی و حوضچه آب سرد می باشد. این فیلتر ها دارای سه نوع بدنه فلزی، فایبرگلاس و کامپوزیتی بوده و داخل آن شن، ماسه یا سیلیس یا شن فن آوری شده (پلیمر) قرار می‌گیرد.

فیلترهای شنی با بدنه پلاستیک فشرده، فایبرگلاس و کامپوزیتی، حجم و وزن بسیار کمتری نسبت به مدلهای فلزی داشته و بوسیله شیر های مخصوص 6 راهه کنترل میشوند. این مهم، کاربری ساده تری را برای این مدلها به همراه داشته اما بدلیل ضرافت بیشتر، نیاز به نگهداری بیشتر نسبت به مدلهای فلزی دارند. فیلترهای غیرفلزی به فشار کاری در سیستم تصفیه استخر و جکوزی بسیار حساس بوده و در صورت انتخاب پمپ اشتباه و یا بالارفتن فشار سیستم بدلیل عوامل گوناگون، دچار شکست یا ترک در بدنه میشوند. قابلیت تحمل فشار آب در فیلترهای فلزی بیشتر بوده و معمولا مشکلی به جهت فشار در آنها ایجاد نمی‌شود.

یکی از مشکلات فیلترهای شنی بدنه فلزی و گالوانیزه زنگ زدگی آنها بوده که این مشکل در فیلترهای فایبرگلاس و کامپوزیت برطرف شده است. بدلیل وجود موادی نظیر کلر، نمک و مانند آنها در آب استخر جهت گندزدایی، تمامی تجهیزات فلزی استخر اگر از استیل 304 و 316 ساخته نشوند، دچار خوردگی و زنگ زدگی میشوند. این مشکل در فیلتر های گالوانیزه قدیمی، به مرور ایجاد شده و زنگ آهن وارد آب استخر میشودف به همین دلیل امروزه استفاده از فیلتر های شنی گالوانیزه استخر منسوخ شده است.

داخل فیلتر های شنی همانطور که از نامش پیداست، با استفاده از شن یا سیلیس پر میشود. معمولا تا 60 درصد حجم داخلی فیلتر از شن یا سیلیس پر می‌شود. انواع متریال مورد استفاده در فیلتر شنی ها شامل شن و سیلیس معمولی، سیلیس شیشه ای (گلس)، آنتراسیت، زئوسند (Zeosand) و پلی بال (Polyballs) را میتوان نام برد که بغیر از شن معمولی و سیلیس شیشه ای، سایر موارد در ایران تقریبا نایاب هستند.

شن معمولی و سیلیس شیشه ای هر دو در سه تیپ ریز، متوسط و درشت بوده و به میزانی که در کاتالوگ فیلتر اعلام شده داخل آن ریخته میشوند. طول عمر شن معمولی معمولا 1 الی 2 سال بوده و کیفیت خروجی آب خوب اما ضعیف تری نسبت به سیلیس شیشه ای ارائه میدهد. سیلیس شیشه ای کیفیت بالاتر آب را تظمین نموده و طول عمر بالاتری تا 5 سال دارد. یکی از ویژگیهای فیلترهای شنی قابلیت شستشو (بک واش) و استفاده مجدد از متریال داخل فیلتر بوده که آنرا تبدیل به محصولی اقتصادی نموده است.

انتخاب پمپ متناسب با فیلتر شنی از این جهت حائز اهمیت بوده که حداکثر کارایی تصفیه با سرعت عبود متناسب را ایجاد نماید. سرعت کم باعث عدم گذر مناسب آب از میان شن ها و پایین آمدن کیفیت فیلتر شده و سرعت و فشار بالا موجب حرکت شن داخل فیلتر شده که باز هم موجب عدم تامین کیفیت مناسب تصفیه میشود. فیلتر های شنی معمولا از یک شیر شش راهه بهره برده که سایز آن باید متناسب با سایز لوله کشی استخر (1.5 یا 2 اینچ) در نظر گرفته شود.

از موارد مهم دیگر در انتخاب فیلتر تصفیه استخر میزان آبدهی، میزان فشار و دمای آب قابل تحمل می‌باشد. میزان آبدهی نشان میدهد که یک فیلتر میتواند برای حجم استخر مورد نظر شما مناسب باشد یا خیر. همچنین فشار کاری با توجه به تجهیزات مورد استفاده در خط تصفیه استخر محاسبه می‌شود که معمولا بین 1.5 الی 2 بار می‌باشد. جهت استفاده از فیلتر شنی برای جکوزی باید تحمل دمایی آن 50 درجه سانتیگراد باشد و برای استخر این عدد به 40+ میتواند تقلیل یابد.

خرابی های مهم در فیلتر شنی های پلاستیکی و فایبرگلاس معمولا در بدنه و شیر آنها اتفاق می‌افتد. باید توجه داشت که تغییر وضعیت شیر فقط در زمان خاموش بودن پمپ انجام شود تا آسیبی به آن وارد نشود. همچنین استفاده از پمپ های قوی برای فیلتر های با فشار کاری پایین موجب ترکیدن بدنه فیلتر میشود. انجام شستشو مرتب و به موقع تضمینی بر کارکرد صحیح فیلتر و اجزای داخلی آن می‌باشد.

فیلترهای شنی استخر با توجه به حجم آب استخر و مدت زمان مورد نیاز برای تصفیه آن محاسبه و انتخاب مشوند.


فیلتر کارتریجی تصفیه استخر

فیلتر های کارتریجی دارای کیفیت فیلتراسیون بالایی بوده و قابلیت جذب ذرات بین 10 تا 20 میکرون را دارند. حجم فیلترهای کارتریجی نسبت به مدلهای شنی و دیاتومه بسیار کوچکتر بوده و وزن کمتری دارند. فیلتر داخلی آنها از جنس پلی استر بوده و برای شستشو نیاز به باز شدن بدنه فیلتر و شستشو مجزای کارتریج دارند.

هزینه تعویض کارتریج فیلتر در فیلترهای کارتریجی نسبت به تعویض سیلیس فیلترهای شنی، بالاتر بوده و از این رو هزینه نگهدای بالاتری نسبت به فیلتر های شنی دارند. فیلتر های کارتریجی بیشتر در استخرهای با فضای کم موتورخانه و در گاری های تصفیه استخری مورد استفاده قرار میگیرند.


فیلتر دیاتومه تصفیه استخر

فیلتر های دیاتومه قابلیت فیلتراسیون بالاتری نسبت به فیلترهای شنی و کارتریجی داشته و از نوعی خاک مخصوص متشکل از بقایای فسیل باقی مانده گیاهان دریایی میکروسکوپی با پوسته سیلیسی تشکیل شده است. این خاک از نظر شیمیایی خنثی بوده و کیفیتی بسیار عالی را در آب خروجی ارائه میدهد اما در هر بار شستشوی فیلتر نیاز به شارژ خاک می باشد که هزینه نگهداری این سیستم را بالا میبرد. فیلترهای دیاتومه قابلیت جذب ذرات بین 2 تا 10 میکرون را دارند.


محاسبه فیلتر تصیفه استخر

حجم آبگیری استخر، نوع کاربری استخر (خصوصی، عمومی، مسابقات، آبدرمانی و استخر کودکان)، روباز یا سرپوشیده بودن استخر، تعداد متوسط شناگران و ساعات کارکرد استخر در شبانه روز جهت محاسبه فیلتر تصفیه استخر مؤثر هستند.

در محاسبه حجم استخر از طول x عرض x میانگین عمق استفاده میشود.فیلترهای شنی استخر با توجه به حجم آب استخر و مدت زمان مورد نیاز برای تصفیه آن محاسبه و انتخاب مشوند. نرخ گردش آب استخر بر اساس نوع کابری طبق جدول زیر محاسبه میشود.

کاربری نرخ گردش آب
استخر خصوصی سرپوشیده 6 الی 8 ساعت
استخر خصوصی روباز 3 الی 4 ساعت
استخر عمومی سرپوشیده و روباز 3 الی 4 ساعت
استخر مسابقات 4 الی 5 ساعت
استخر آبدرمانی 3 الی 4 ساعت
استخر کودکان 2 ساعت
جکوزی خصوصی و عمومی 1 الی 2 ساعت

حجم آب استخر را بسته به نوع آن در نرخ گردش آب تقسیم نموده و میزان دبی فیلتر تصفیه استخر را محاسبه مینماییم.


برندهای فیلتر استخر

برند های فیلتر شنی استخر ارائه شده در فروشگاه اینترنتی اِچ‌وَک شامل ایمکس، هایوارد، سیپو، لسوئیم، هایواتر، آسترال، آکواژن، اسپا و اطلس پول بوده و بزودی برندهای بیشتری اضافه خواهند شد.

جهت خرید انواع فیلتر استخر شنی، دیاتومه و کارتریجی جهت استخر های مسکونی، عمومی، درمانی و انواع جکوزی می توانید محصولات موجود در این قسمت را بررسی نموده و برای انتخاب مناسب ترین نوع و ظرفیت فیلتر تصفیه استخر حتما قبل از خرید با مشاوران ما در فروشگاه آنلاین اِچ وَک تماس بگیرید.

فیلتر شنی تصفیه استخر ایمکس Emaux

فیلتر تصفیه استخر ایمکس Emaux
دبی فیلتراسیون: 4 الی 40 متر مکعب در ساعت

فیلتر شنی تصفیه استخر لسوئیم Laswim

فیلتر تصفیه استخر لسوئیم Laswim
دبی فیلتراسیون: 6.5 الی 30 متر مکعب در ساعت

فیلتر تصفیه استخر سیپو Cipu

فیلتر تصفیه استخر سیپو Cipu
دبی فیلتراسیون: 5.6 الی 30 متر مکعب در ساعت

فیلتر تصفیه استخر اطلس پول Atlaspool

فیلتر تصفیه استخر اطلس پول Atlaspool
دبی فیلتراسیون: 10 الی 30 متر مکعب در ساعت

فیلتر شنی تصفیه استخر هایواتر Hiwater

فیلتر شنی تصفیه استخر هایواتر Hiwater
دبی فیلتراسیون: 8 الی 30 متر مکعب در ساعت

فیلتر شنی تصفیه استخر آکواژن Aquasion

فیلتر شنی تصفیه استخر آکواژن Aquasion
دبی فیلتراسیون: 7 الی 20 متر مکعب در ساعت

فیلتر تصفیه استخر هایوارد Hayward

فیلتر تصفیه استخر هایوارد Hayward
دبی فیلتراسیون: 6.8 الی 32 متر مکعب در ساعت

فیلتر شنی تصفیه استخر اسپا Espa

فیلتر شنی تصفیه استخر اسپا Espa
دبی فیلتراسیون: 6 الی 22 متر مکعب در ساعت

فیلتر شنی تصفیه استخر آسترال Astral

فیلتر شنی تصفیه استخر آسترال Astral
دبی فیلتراسیون: 6 الی 30 متر مکعب در ساعت


راهنمای عملکرد شیر 6 راهه فیلتر شنی تصفیه استخر

راهنمای عملکرد شیر 6 راهه فیلتر شنی تصفیه استخر

راهنمای عملکرد شیر 6 راهه فیلتر شنی تصفیه استخر

فیلتراسیون بک واش شستشو گردش تخلیه بسته
Filter BackWash Rinse Recirculate Waste Closed
حالت فیلتر در شیر 6 مرحله ای ایمکس حالت بک واش در شیر 6 مرحله ای ایمکس حالت شستشو در شیر 6 مرحله ای ایمکس حالت گردش در شیر 6 مرحله ای ایمکس حالت تخلیه در شیر 6 مرحله ای ایمکس حالت بسته در شیر 6 مرحله ای ایمکس
حالت کارکرد عادی فیلتر بوده و عملکرد فیلتراسیون طی آن انجام می‌شود. از این وضعیت برای شستشوی فیلتر استفاده میشود. این حالت برای راه‌اندازی فیلتر و آماده‌سازی پس از بک واش استفاده می‌شود. این حالت گردش آب داخل فیلتر را از سیستم حذف مینماید. در این حالت آب وارد شیر شده و بدون اینکه وارد فیلتر شود، تخلیه می‌شود. در این حالت هیچ جریانی داخل شیر یا فیلتر وجود نخواهد داشت.

نحوه بک واش در فیلتر شنی با شیر شش راهه

  1. جهت بک واش سیلیس داخل فیلتر شنی، مراحل زیر را یک به یک انجام دهید.
  2. پمپ را خاموش نمایید.
  3. هر گونه دستگاه اضافی مانند هیتر را خاموش نمایید.
  4. شیر را بر روی حالت بک واش (Backwash) قرار دهید.
  5. پمپ را روشن نموده و به مدت 5 دقیقه (تا زمانی که آب خروجی ذلال شود) بکواش نمایید.
  6. پمپ را خاموش نمایید.
  7. شیر را روی حالت شستشو (Rinse) قرار داده و به مدت 2 الی 3 دقیقه بستر شن را شستشو دهید.
  8. پمپ را خاموش نمایید.
  9. شیر را بر روی حالت فیلتراسیون (Filter) قرار دهید.
  10. پمپ را روشن نمایید.

توجه نمایید که هرگونه تغییر حالت شیر هنگام روشن بودن پمپ، آسیب جدی به آن وارد نموده و نیاز به تعویض شیر پس از آن می‌باشد.


شماتیک جانمایی فیلتر شنی در خط تصفیه استخر

نقشه‌ گرافیکی و دیاگرام موتورخانه استخر و لوازم جانبی آن

شماره نام محصول کاربری نحوه انتخاب
1

اسکیمر

خروجی آب استخر حجم آبگیری استخر
2

کفشور

خروجی آب استخر حجم آبگیری استخر
3

گریل

خروجی آب استخر حجم آبگیری استخر
4

پمپ استخری

تامین فشار گردش آب در سیستم حجم آبگیری استخر، سایز فیلتر شنی
5

فیلتر استخری

تصفیه آب استخر حجم آبگیری استخر، روباز یا سرپوشیده بودن، تعداد کاربر
6

ترموستات

تنظیم درجه حرارت آب استخر -
7

مبدل استخری

تامین گرمایش استخر حجم آبگیری استخر، روباز یا سرپوشیده بودن
8

مشعل

تامین آبگرم سمت مبدل ظرفیت دیگ
9

دیگ آبگرم

تامین آبگرم سمت مبدل ظرفیت مبدل
10

پمپ سیرکولاتور

تامین فشار گردش آبگرم سمت مبدل فاصله دیگ تا مبدل
11

کلرزن خطی

گندزدایی آب استخر حجم آبگیری استخر
12 نازل استخر ورودی آب به استخر دلخواه
13

نردبان استخری

ورود شناگران به استخر دلخواه
14

چراغ استخری

روشنایی در شب دلخواه

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره خرید می‌توانید با کارشناسان ما در اِچ‌وَک از طریق شماره‌های زیر تماس بگیرید.

021-88829726 021-77534123 021-88826395 09351027656

گفتگو و مشاوره در واتساپ (کلیک کنید)

ادامه مطلبنمایش کمتر

تماس با ما در واتساپ

تماس با ما در تلگرام

ارسال پیام کوتاه به ما

تماس با ما

پیشخوان هدر چپ موبایل

منو